Konto online

Internet na początku był mało dostępny i drogi. Kusił możliwościami spojrzenia na świat. Rewolucja posiadania swojego e-maila, era profili społecznościowych i osobistej komunikacji z użytkownikami z całego świata zmieniła ostatecznie podejście do informacji oraz załatwiania spraw. Stanie w kolejkach bankowych i ręczne pisanie przelewów zajmowało mnóstwo czasu. Ostateczna decyzja o uruchomieniu bankowości internetowej spowodowała lawinowy wzrost nowych kont online. Dziś konto bankowe przez internet posiada nawet czternastolatek.

Konto internetowe bankowe

Jeśli inni mają to, dlaczego ja nie mogę mieć konta. Czy ja też mogę mieć konto w banku przez internet? Pokusy otwarcia internetowego konta bankowego z darmowym prowadzeniem rachunku i fajnymi dodatkami czyhają na każdym rogu. Bezpłatne wypłaty w bankomatach. Zero złotych za przelewy i tak dalej. Każdy słyszał choć jedno z tych haseł promujących oferty prowadzenia kont osobistych. Warto zrobić porównanie co najmniej dwóch ofert przed podjęciem decyzji. Jeśli nie potrzebujemy drugiego rachunku oszczędnościowego, to nie powinniśmy za niego dodatkowo płacić. Podobnie za prowadzenie konto przez internet nie powinno być żadnej opłaty miesięcznej, a jeśli są, to jasno muszą być podane informacje.

Najlepsze konta bankowe

Najlepsze konto osobiste powinno oferować:

Brak opłaty za otwarcie rachunku,
Brak opłat za prowadzenie rachunku (niezależnie od wpłat miesięcznych),
Brak opłat za wykonywanie przelewów krajowych,
Bezpłatne wpłaty i wypłaty,
Brak opłat za wydanie karty,
Brak opłat za prowadzenie karty.
Konta bankowe online

Większość produktów bankowych dostępnych jest online z poziomu komputera lub telefonu komórkowego. To niesamowita wygoda dla każdego użytkownika. Są to korzyści obustronne. Bankowość internetowa to nie tylko dostęp do rachunków online, ale szybkość dokonywania płatności online, dostęp do oferty produktów kredytowych, inwestycyjnych oraz ubezpieczeniowych. To możliwość otrzymywania potwierdzeń SMS o nowym przelewie, możliwości oszczędzania oraz płacenia online za wszelkie zakupy internetowe.

Czy można założyć konto bankowe przez internet?

Zakładanie konta bankowego za pośrednictwem internetu jest niezwykle popularnym sposobem na stanie się nowym klientem banku. Dzięki postępowi techniki, proces otwierania rachunku online, stał się bardzo intuicyjny i nie zajmuje dużo czasu. Zatem jak założyć konto bankowe przez internet?

Po wybraniu odpowiedniego banku, należy wypełnić wniosek o otwarcie rachunku umieszczony na stronie internetowej konkretnej placówki. W zależności od banku, niezbędne będą takie informację jak:

  1. Imię,
  2. Nazwisko,
  3. Obywatelstwo,
  4. Adres e-mail,
  5. Seria i numer dokumentu tożsamości,
  6. Pesel,
  7. Data urodzenia.

Sam sposób zawarcia umowy może odbywać się w różny sposób. Skorzystać można na przykład z wykonania przelewu weryfikacyjnego ze swojego rachunku w innym banku lub też zdecydować się na umowę w formie papierowej, którą dostarczy kurier.

Tak naprawdę sama procedura wypełniania potrzebnych danych nie powinna trwać dłużej niż kilkanaście minut i jest bardzo podobna w różnych bankach.

Konta bankowe ranking

Żeby dokonać trafnego wyboru i zdecydować się na najkorzystniejsze konto bankowe, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Banki prześcigają się w coraz to lepszych ofertach kierowanych do swoich potencjalnych klientów. Zanim jednak podejmie się decyzję o otwarciu rachunku w danej placówce, warto sprawdzić czy jest on objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Z punktu widzenia bezpieczeństwa środków zgromadzonych na koncie, jest to informacja kluczowa. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bowiem zwrot pieniędzy w przypadku kiedy na przykład bank ogłosi upadłość.

Atrakcyjność konkretnych banków zależy w dużej mierze od kosztów, które klient musi ponieść za prowadzenia konta. Dość powszechnym standardem są obecnie konta za 0 zł. Zdecydowana większość placówek posiada w swojej ofercie tego rodzaju rachunki. W tym przypadku należy jedynie upewnić się, że nie stoją za tym dodatkowe wymagania, takie jak na przykład konieczność comiesięcznego wpływu określonej kwoty na konto.

Ważną kwestią są również opłaty związane z użytkowaniem karty. Zazwyczaj sama karta wydawana jest bezpłatnie, jednak jej użytkownik często musi ponieść miesięczny koszt związany z jej utrzymaniem. Zazwyczaj są to kwoty od 0 – 7 zł.

Podobnie sprawa wygląda przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów. Najczęściej wygląda to w taki sposób, że bezpłatnie można wypłacić zgromadzone środki, jedynie z określonych bankomatów. Banki oferują również możliwość wypłaty pieniędzy również z innych bankomatów za pomocą wykupienia takiego dostępu. W ofercie znaleźć można także takie, w których wypłata we wszystkich bankomatach jest zupełnie darmowa. Z uwagi na fakt, iż z bankomatu korzysta się stosunkowo często, warto wcześniej dokładnie zapoznać się z konkretną ofertą w celu uniknięcia generowania dodatkowych kosztów.

Banki wyznaczają pewne standardy, których starają się trzymać. Klienci zawsze uzyskują dostęp do wszelkiej maści regulaminów na konkretne usługi finansowe. Niestety większość takich zapisów jest lekceważona przez osoby zakładające konta z uwagi na fakt, iż nie chcą oni tracić czasu na wielostronnicowe zapisy.

Konto osobiste przez internet

Silna konkurencja na rynku sprawiła, że oferty na prowadzenie internetowego konta osobistego są bardziej atrakcyjne. Minimum formalności przy otwarciu konta, brak opłat za prowadzenie i przelewy, bezpłatne wypłaty w bankomatach, wysokie oprocentowanie, bezpłatne powiadomienia SMS oraz silne zabezpieczenia prywatności. Każdy chce wybrać najlepszą ofertę na prowadzenie konta osobistego online, jedni sugerują się informacjami od znajomych inni natomiast rankingami kont osobistych. Regułą przyświecającą standardowi jest brak pobierania opłat za prowadzenie oraz bezpłatna karta płatnicza. Również dostępność mobilna staje się wyznacznikiem wyboru oferty. Coraz częściej dobra oferta ma możliwość korzystania z płatności Apple Pay i Google Pay.