Profesjonalne CV

Dobre sposoby na profesjonalne CV

 

Każdy z nas chciałby mieć dla siebie pewną pracę, która dawała by mu możliwość posiadania naprawdę bardzo wysokich zarobków. Najczęściej jednak jest dość duży problem z tym, aby móc naprawdę dobrze i bez większych problemów znaleźć dla siebie takowe zajęcie, które mogło by być dla nas naprawdę dobrze dobrane. W większości przypadków okazuje się, że nie mając dla siebie lepszych możliwości ludzie starają się dostać dla siebie obojętnie jaką pracę, aby móc po prostu przeżyć. W swoim życiu będziemy mogli z pewnością bardzo często znaleźć dla siebie dobre zajęcie, które pomimo tego, że dość rzadko to jednak pokazuje się na tablicach ogłoszeń. Trzeba wtedy naprawdę bardzo mocno się postarać, aby móc pokazać się z jak najlepszej strony jeżeli chodzi o wykonywanie danej pracy.

Jedną z najważniejszych części całego procesu rejestracyjnego okazuje się przede wszystkim dobrze zaplanowane CV gdzie wiele firm stara się naprawdę bardzo wnikliwie sprawdzać je dla swoich potrzeb. Bardzo szybko możemy więc mając dla siebie dobrze przygotowane CV znaleźć odpowiednią pracę. Niekiedy warto jest się nawet zwrócić o pomoc do specjalistów, którzy będą mogli dla nas bez większych kosztów przygotować odpowiednie podanie o pracę, które będzie dostosowane do miejsca, które się staramy, a także w sposób odpowiedni wypisze wszystkie rzeczy, na które komisja rekrutacyjna będzie zwracać uwagę.

Pisanie CV za pieniądze

Dobrej pracy można w dzisiejszych czasach naprawdę szukać ze świeczką w dłoni. Coraz więcej firm stara się zatrudniać pracownika na naprawdę bardzo niekorzystnych dla niego warunkach, aby całość firmy mogła dobrze prosperować po jak najniższych kosztach. Dlatego też coraz częściej zaczyna być tak, że ludzie odrzucają sami, niektóre prace, które tak naprawdę nie dają im najmniejszych możliwości co do tego, aby w sposób przyzwoity funkcjonować. Jeżeli już pojawi się jakaś dobra praca w ogłoszeniach to naprawdę bardzo trudno jest dla siebie znaleźć możliwość dostania się do niej. W wielu wypadkach dość dużym problemem jest źle napisane CV, które nie może być listem motywacyjnym, a jedynie dobrze i szczegółowo opisanym streszczeniem wszystkich naszych wcześniejszych prac, umiejętności, a także szkół wraz z uczelniami. Nie potrzebne są tutaj bardzo długie listy biograficzne, które tak naprawdę nic nie wnoszą względem tego czy zostaniemy przyjęci do pracy czy też nie mamy na ot większych szans. Coraz częściej zaczyna zdarza się tak, że ludzie stara się sobie pomóc za pomocą Internetu gdzie mogą znaleźć za odpowiednią opłatą dobrze przygotowany szablon CV, mogący bez większych problemów dać im możliwość wywarcia odpowiedniego wrażenia na pracodawcy.

Warto jest nawet zlecić profesjonaliście napisanie przez nas odpowiedniego CV, aby mieć pewność, że jeżeli pracodawca dostanie go do swoich rąk to będzie mógł wyrobić sobie bardzo dobre zdanie o nas samych.

Estetyka CV

Estetyka – na ten temat wspomnieliśmy już na samym początku poradnika, bowiem to właśnie estetyka i wygląd dokumentów aplikacyjnych odgrywa bardzo istotną rolę. Musimy pamiętać, żeby nasze CV miało odpowiednią konstrukcję. Tytuł (umieszczany na samej górze dokumentu), tytuły poszczególnych elementów i dany są umieszczane po lewej stronie dokumentu, zaś opisy poszczególnych elementów CV ? po prawej stronie. Zadbajmy o to, by wszystko było równe i bardzo przejrzyste (a nie jest to problem, jeśli piszemy CV w dokumencie tekstowym na komputerze). Jeśli wysyłamy CV do naszego potencjalnego przyszłego pracodawcy, papier musi być czysty, znajdować się w czystej folii, tak by pracodawca otrzymał dokument dokładnie w takim stanie w jakim go do niego wysłaliśmy

Zgoda na przetwarzanie naszych danych

Zgoda na przetwarzanie naszych danych (oświadczenie ? o którym też już wspominaliśmy). Jest to element, o którym najczęściej zapominają Ci którzy po raz pierwszy przygotowują swoje CV.

Do procesu rekrutacji (tak więc i do kontaktu z nami), taka zgoda na przetwarzanie danych pracodawcom jest niezbędna! Jeśli bowiem wykorzysta nasze dane (nawet skontaktuje się z nami) poprzez dane, które były na CV bez oświadczenia, złamie tym samym przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, tak więc żaden pracodawca takiego ryzyka nie podejmie a co za tym idzie ? nie skontaktuje się z nami, choćby bardzo chciał. Pamiętajmy więc zawsze o zgodzie na przetwarzanie naszych danych. Treść takiego oświadczenia (klauzuli) znajdziecie na stronach internetowych ? bez problemu.

Wykształcenie i języki obce w CV

Informacje na temat naszego wykształcenia powinny być wypisane w odwrotnej kolejności chronologicznej, a więc zaczynając od tego co miało miejsce ostatnio. To właśnie w tym miejscu należy podać datę rozpoczęcia i zakończenia nauki, należy napisać pełną nazwę uczelni czy szkoły, wydział a także kierunek. Warto tu też wspomnieć o specjalizacji, o tych wiodących przedmiotach, które mieliśmy w szkole czy na studiach, czasami (zależnie od stanowiska o jakie się ubiegamy w danej firmie) można wspomnieć również tematykę pracy magisterskiej, czy licencjackiej.

Języki obce

Język obcy ? tutaj krótko, musimy podać na jakim stopniu znajomości każdego wypisanego języka się znajdujemy ? zarówno w mowie jak i w piśmie. Jeśli miały w naszym życiu miejsce jakiekolwiek kursy językowe, które odbyliśmy za granicą, jeśli zdobyliśmy jakiekolwiek certyfikaty ze szkół językowych, czy też jakiś olimpiad i konkursów, które będą potwierdzać nasze umiejętności ? również powinniśmy wspomnieć tutaj o nich ? jednakże KRÓTKO i konkretnie

CV – tytułem wstępu

Witaj na blogu internetowym w całości poświęconej pisaniu CV innymi słowy Curriculum Vitae. Nasza strona to nie jako poradnik do napisania poprawnego CV, poprawne napisane CV znacznie może ułatwić nam znalezienie wymarzonej pracy oraz stanowiska.

Prawie każdy z nas pisał albo być może musiał napisać Curriculum Vitae (CV). Czy istnieje jakaś rada, na dobrze napisane CV? Jak napisać CV – chcemy wszakże przed potencjalnym, przyszłym pracodawcą wypaść jak najlepiej, jednak nie możemy przesadzić, chociażby z długością Curriculum Vitae, ponieważ ani jedna osoba nie ma ani czasu, ani ochoty czytać wielostronicowych referatów. Piszemy zatem, krótko, zwięźle i na zagadnienie. Konkrety. CV powinno bowiem mieć nie więcej niż dwie strony A4. Trzeba pisać o wszystkim ? krótko, w CV mają się znaleźć konkretne informacje, te które będą interesowały Waszego pracodawcę. Rozpisać możemy się dopiero w życiorysie, rozwinąć indywidualne doświadczenie, czy zainteresowania ? w CV należy tego jednak unikać!

Pamiętajmy, iż Curriculum Vitae to niejako nasza wizytówka. Tak zatem dokument ten (jeśli nie drogą mailową) powinien być dostarczony w folii ochronnej, bądź w teczce, by nie miało pozaginanych rogów, czy nie było wymięte. Dokument ten, świadczy o nas samych, o naszej dbałości i schludności. Zadbajmy zatem o to, ażeby dokument był jakim sposobem priorytetowo fachowy i czysty.