Własny biznes

Urządzanie biura

Otwieranie własnej działalności gospodarczej, to ogromna inwestycja, która nie musi się udać i zwrócić. Niestety rozpoczęcie działalności gospodarczej to duży wkład finansowy, gdzie trzeba zainwestować w nieruchomości oraz urządzanie pomieszczeń takich jak biura. Przedmioty takie jak biurka, krzesła, komputery, drukarki i skanery można śmiało wziąć na kredyt dla firm. Wystarczy w banku przedstawić dokumentację o rozpoczęciu działalności gospodarczej, przedstawić niezbędne dokumenty i można starać się o kredyt na potrzebne sprzęty biurowe. Najlepiej zaopatrzyć się w takie, które są najbardziej potrzebne, czyli biurka i fotele, komputery, drukarki, a nawet ksero. Wszystko zależy od rodzaju działalności. Przedsiębiorstwo musi liczyć się z tym, że na początku może nie zarabiać dużo, ponieważ nie zdobędzie jeszcze wystarczającej ilości klientów, a raty będzie trzeba spłacać, bez względu na to, czy firma będzie przynosiła zyski czy straty. Jednak bez dobrego wyposażenia biura działalność jest niemożliwa, a przy braku gotówki na zakup sprzętów, najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt.

Niejednemu mieszkańcowi miasta marzy się własna działka za miastem. Zakup działki na wsi nie jest dużym problemem, gdyż wiele osób oferuje właśnie ziemie w spokojnych zakątkach, czasami nawet z niewielkimi budynkami. Niestety zakup działki jest sporym wydatkiem. Gdy nie ma się wystarczającej sumy pieniędzy warto postarać się o kredyt. Comiesięczne raty obciążą na pewno budżet domowy, ale sprawią, że w ciągu kilkunastu miesięcy lub kilku lat będziemy właścicielami kawałka ziemi poza miastem. Wystarczy zanieść do banku wymagane zaświadczenia i dokumenty i istnieje szansa na przyznanie upragnionego kredytu. Jeszcze lepszą sytuację mają osoby, które posiadają jakieś oszczędności, wtedy mniejsza kwota kredytu, będzie oznaczała mniejsze raty do spłaty i to w krótszym czasie. A działeczka na wsi może posłużyć jako miejsce weekendowych oraz wakacyjnych wyjazdów oraz miejsce do prowadzenia swojego ogrodu warzywnego albo sadu owocowego. Na pewno takie miejsce będzie odskocznią od szybkiego życia w mieście i wzięcie kredytu na pewno się opłaci.

 

Wielka Czwórka

Wielka Czwórka jest określeniem czterech profesjonalnych oraz co najważniejsze największych na świecie firm audytorskich. Do tego grona należą przedsiębiorstwa Deloitte, KPGM, Ernst and Young oraz przedsiębiorstwo pod nazwą PricewaterhouseCoopers. To właśnie te firmy przygotowują najważniejsze oraz najbardziej prestiżowe audyty różnego rodzaju. Firmy te głównie specjalizują się w tworzeniu audytów finansowych, jednak znajdziemy w ich ofercie również tworzenie audytów energetycznych lub etycznych. Jeszcze w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku nie istniało grono wielkiej czwórki. W tamtych czasach podobne firmy zrzeszone były pod nazwą wielkiej ósemki. Jednak od 2002 roku stosuje się nazwę wielka czwórka, gdyż rozpadowi uległa firma Arthur Andersen. OD tamtej pory wszystkie najlepsze oraz najbardziej prestiżowe przedsiębiorstwa audytorskie są zrzeszone pod nazwą wielka czwórka. Jednak jak można się domyśleć, audyty tych firm nie należą do tanich. Dzięki uzyskanemu prestiżowi, firmy cenią sobie wydawane przez nie opinie.

Deloitte

Deloitte jest przedsiębiorstwem, które znane jest z wyświadczania usług doradczych oraz audytorskich. Opisywane przedsiębiorstwo należy do Wielkiej Czwórki, która zrzesza wszystkie najlepsze oraz najbardziej prestiżowe przedsiębiorstwa, które zajmują się wydawaniem profesjonalnych audytów energetycznych oraz opinii finansowych. Oprócz tego, firma Deloitte zajmuje się doradztwem finansowym, podatkowym, konsultingiem oraz zarządzaniem ryzykiem. Firma obecnie liczy stu pięćdziesięciu pięciu tysięcy pracowników, którzy pracują w stu czterdziestu różnych krajach na całym świecie. Można więc sobie wyobrazić, jak wielkie jest to przedsiębiorstwo. Nie dziwi więc fakt, że audyty przygotowywane przez korporację Deloitte należą do jednych z lepszych audytów energetycznych oraz finansowych. W tym miejscu, by podkreślić wielkość przedsiębiorstwa możemy podkreślić fakt, że firma Deloitte zarobiła w 2007 roku dwadzieścia trzy miliardy dolarów. Oczywiście głównym dochodem firmy jest opracowywanie audytów finansowych oraz energetycznych.

Rodzina na swoim – program

Wśród kredytów mieszkaniowych, bardzo popularny jest kredyt o nazwie: rodzina na swoim. Jest on częściowo refundowany przez Państwo, które zna sytuację finansową wielu mieszkańców, w tym młodych rodzin. Aby otrzymać kredyt rodzina na swoim trzeba spełniać odpowiednie warunki finansowe, które ustalają banki oraz Państwo. Wiele rodzin skorzystało już z tej formy kredytu na mieszkanie. Pomoc Państwa polega na tym, że spłaca ono odsetki od kredytu, a kredytobiorca faktyczną wartość sumy kredytu. Niestety niedługo przepisy się zmieniają i nie będą już mogli skorzystać z takiego kredytu osoby w stanie wolnym, czyli kawalerowie oraz panny, a także metraże takich mieszkań będą mniejsze. Poza tym pomoc Państwa też będzie mniejsza, dlatego, jeżeli ktoś zastanawia się nad kredytem rodzina na swoim powinien się szybko zdecydować, dopóki warunki przyznawania kredytu są lepsze i dogodniejsze dla wielu osób, bo potem można już nie skorzystać z takiej szansy. Poza tym, kredyt rodzina na swoim pomaga wielu rodzinom w tańszy sposób zdobyć swoje upragnione mieszkanie na własność i w ten sposób pomaga rodzinom na starcie.

Mimo, iż remont jest inwestycją długotrwałą we własne mieszkanie, to jednak po kilku latach trzeba go powtórzyć. Najczęściej remonty przeprowadza się, gdy wnętrze budynku odbiega od stanu dobrego i wtedy trzeba szykować gotówkę na odświeżanie mieszkania. Jednak nie zawsze sytuacja finansowa pozwala na urządzenie takiego remontu, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie pożyczki na ten cel. Pożyczka będzie dobrym rozwiązaniem także wtedy, gdy remont musi być przeprowadzony nagle, na przykład na wskutek jakiegoś zdarzenia takiego jak wyciek wody, czy na przykład awarii pralki. Nie ma co oszczędzać na remoncie, ponieważ jak już było wspomniane, remont jest inwestycją długotrwałą i lepsze jakościowo produkty remontowe, pozwolą przez dłuższy czas cieszyć się dobrym stanem mieszkania. Według zasady, trzeba wykonać odświeżenie mieszkania raz a dobrze, tak aby efekt był długotrwały. To pozwoli zaoszczędzić pieniądze na kolejnych remontach lub na poprawkach, gdy poprzedni remont był wykonany źle lub z nisko jakościowych produktów budowlanych lub remontowych.

Deloitte w Polsce

Również w Polsce to ogromne audytorskie przedsiębiorstwo posiada własne filie. W Polsce wielu przedsiębiorców zleca wykonanie audytów energetycznych oraz finansowych. Firma Deloitte zapewnia wykonanie profesjonalnych, rzetelnych oraz na najwyższym poziomie opinii na dany temat. Wyszkolony sztab specjalistów bardzo chętnie przyjmuje nowe zadania, a czasami nawet wyzwania. Wiąże się to z różnorodnością wykonywanych zleceń przez firmę Deloitte. Przedsiębiorstwo audytorskie swoją działalność w Polsce rozpoczęło w 1990 roku. W całej Europie obecnie firma zatrudnia blisko półtora tysiąca osób. W naszym kraju głównym dyrektorem firmy jest od 2008 roku Marek Metrycki. Ponadto warto podkreślić, że firma audytorska Deloitte w 2008 roku uruchomiła w Polsce pierwszy bezpłatny program, w którym zawarte są praktyczne porady oraz pomoce związane z prowadzeniem biznesu oraz finansów naszego przedsiębiorstwa. Jednak oprócz audytów finansowych, firma tego rodzaju opracowuje audyty energetyczne oraz etyczne.

Ernst and Young

Przedsiębiorstwo Ernst and Young Jest kolejną firmą audytorską, która należy do pozostałych firm Wielkiej Czwórki, która zrzesza najlepsze oraz najbardziej prestiżowe przedsiębiorstwa trudniące się w tworzeniu audytów energetycznych oraz finansowych. Ponadto przedsiębiorstw Ernst and Young zajmuje się doradztwem finansowym, doradztwem w zakresie podatków oraz administracji. Nie dziwi więc fakt, że oprócz audytów finansowych oraz dokumentów finansowych przedsiębiorstwo Ernst and Young Opracowuje profesjonalne audyty energetyczne oraz audyty etyczne. Firma tego rodzaju powstała w 1894 roku w Chicago. Warto podkreślić, że najlepsze oraz największe firmy audytorskie posiadają swoje Siedziny w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem jednak wciąż audyty oraz doradztwo finansowe jest popularniejsze niż w Europie. Początki istnienia firmy były trudne. Jako ciekawostkę możemy podać, że kapitał założycielski firmy wynosił zaledwie pięćset dolarów. W tym momencie firma audytorska Ernst and Young jest jedną z najbardziej znanych firm audytorskich na świecie.